[Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

OPCJE

Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych
Księga gości

ANKIETA
INFO
Online:
Ilość gifów: 7754

www.friko.pl

FAQ - Pytania i odpowiedzi 

Co to jest „gif” ?

 Gif – jest jednym z najpopularniejszych formatów plików graficznych. Można w nim zapisać obraz zawierający do 256 kolorów. W przeciwieństwie do formatu BMP, obraz zapisany w pliku GIF jest skompresowany, w związku z tym zajmuje o wiele mniej miejsca na dysku. Powoduje to dużą popularność tego formatu w Internecie, gdzie ilość przesyłanych danych ma szczególne znaczenie dla prędkości pracy w sieci. Poza statycznymi obrazami, w formacie GIF można też zapisywać krótkie animacje, będące serią klatek animacji zapisanych w tym formacie (tzw. GIF animowany). Pliki formatu GIF rozpoznajemy po rozszerzeniu “.gif”.

 

Jak zapisać gify na dysku?

Najedź kursorem na wybrany przez Ciebie gif i kliknij na nim prawym klawisz myszy. Z menu, które się pokaże wybierz „Zapisz obraz jako...”, a następnie wskaż na swoim dysku miejsce w którym chcesz zapisać gifa i kliknij „Zapisz”.

 

Jak zamieścić gify w Gadu-Gadu?

 Gify można zamieścić w Gadu-Gadu na dwa sposoby.

I Sposób:
Musisz mieć Gadu-Gadu w wersji conajmniej 6.0. W oknie rozmów masz możliwość wczytania plików z swojego dysku. Podajesz ścieżkę dostępu do pliku i wysyłasz. Plik ukaże się Twojemu rozmówcy w oknie rozmów.

II Sposób:

Jeśli chcesz podmienić emoikony (małe obrazki) wchodzisz do katalogu w którym jest zainstalowane Gadu-Gadu, np: C://Program Files/Gadu-Gadu/emots/
i dalej katalog 1 lub 2 (to zależy z których ikonek korzystasz). W miejsce wybranych przez siebie ikon podkładasz swoje ulubione gify o takich nazwach jak miały te które usunąłeś. Żeby efekt był w pełni satysfakcjonujący Twoi znajomi powinni też podmienić te obrazki. Inaczej widokiem nowych ikonek będziesz cieszył się tylko Ty.

 

 

Dlaczego nie można hotlinkować gifów?

 To nie jest zależne ode mnie – dostawca serwera na którym znajduje się Gifland zabrania hotlinków.

 

Co to jest hotlinkowanie?

 W praktyce wygląda to tak, że autor np. strony, czy też bloga nie umieszcza gifów na swoim serwerze, a jedynie robi link do gifa znajdującego się na innym serwerze, np. na serwerze Giflandu.

   

Czy mogę umieścić link\button\baner Giflandu na swojej stronie?

Tak. Zachęcam do zamieszczenia linka/buttona/banera Giflandu na Twojej stronie. Aby to zrobić musisz wkleić na swoja stronę jeden z poniższych kodów.

1. Button o wymiarach 88x31:

<p><A href="http://www.gifland.friko.pl/"><IMG alt="Gify, kawały, śmieszne zdjęcia - potężny zbiór !!!"src="http://www.roki52.webpark.pl/button.gif" border=0target="blank" width="88" height="31"> </A></p>


Gify, kawały, śmieszne zdjęcia - potężny zbiór !!!

2. Baner o wymiarach 468x60:

<p><A href="http://www.gifland.friko.pl/"><IMG alt="Gify, kawały, śmieszne zdjęcia - potężny zbiór !!!"src="http://www.roki52.webpark.pl/baner.gif" border=0target="blank" width="468" height="60"> </A></p>


Gify, kawały, śmieszne zdjęcia - potężny zbiór !!!

 !!!UWAGA!!!
Ty jako pierwszy umieszczasz link/button/baner na swojej stronie.

 

 

Czy jak umieszcze twój link/button/baner na swojej stronie, to czy ty umieścisz mój link/button/ baner w Giflandzie?

Tak, ale Twoja strona musi spełniać poniższe warunki:

1. Link /w dziale Reklama/ - musisz posiadać ciekawą strone.

2. Link /na stronie głównej/ - musisz posiadać stronę z minimalną oglądalnością 300 os./dziennie

3. Baner /w dziale Reklama/ - musisz posiadać stronę z minimalną oglądalnością 100 os./dziennie.

4. Button /widoczny na wszystkich podstronach Giflandu/ - musisz posiadać stronę z minimalną oglądalnością 1000 os./dziennie.

 

Prawa autorskie?

 Według wiedzy autora strony, wszystkie materiały zamieszczone w Giflandzie są wolne od praw autorskich i pochodzą z różnych źródeł typu freeware. W przypadku nieświadomego naruszenia udokumentowanych praw autorskich autor strony niezwłocznie usunie materiały lub za zgodą autora pozostawi je z zaznaczeniem praw autorskich.

 

 

Odpowiedzialność za materiały zamieszczone na stronie?

 Wszelkie materiały zamieszczone na stronie ściągasz na własną odpowiedzialność. Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkie materiały pobrane ze strony oraz nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku ich użytkowania.

BUTTONY
SKLEP

Możesz zamówić gify oraz śmieszne zdjęcia na płycie CD

KONTAKT

 

  Roki